Czytamy przedszkolakom - projekt klasy I TB i I TPS

Dnia 19 grudnia 2018 roku uczniowie klas 1 BUD i 1 TPS zorganizowali akcję pod hasłem: „Młodzież czyta dzieciom w przedszkolu”. W przedszkolu Akademia Kreatywności reprezentanci obu klas przeczytali grupie przedszkolnej 3,4 i 5-latków bajkę „Czerwony kapturek”. Uczniowie wcielili się w role Czerwonego Kapturka, narratora, babci i mamy Czerwonego Kapturka.

Na ich twarzach pojawiły się maski obrazujące bohaterów. Uczniowie również modulowali głosem w taki sposób, aby odtworzyć postaci w jak najbardziej atrakcyjny sposób dla przedszkolaków. Podczas czytania w tle widniały inscenizacje obrazkowe z bajki, wykonane przez uczniów tych klas. Po przeczytaniu bajki, z racji nadchodzących świąt, kilkoro uczniów rozdało dzieciom słodkie upominki.
Dzieci z grup przedszkolnych były zadowolone z przeczytanej bajki, na koniec zadawały pytania uczniom odnośnie wcielenia się w role bohaterów.