Konkursy przedmiotowe

Uczniowie Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach stale uczestniczą w kursach związanych z ich zainteresowaniami i zawodem, którego się uczą. 20. listopada do rywalizacji stanęły fryzjerki z naszej szkoły. Uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze. Julia Kacperek została zdobywczynią 1 miejsca w VI Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim organizowanym przez ZSP 2 w Końskich pod hasłem „Kobieta romantyczna”.

Ogromnym sukcesem dla Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach zakończył się I Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Junior Culinary Cap” w którym Karol Starzyk, uczeń klasy pierwszej Branżowej Szkoły Zawodowej zajął II miejsce. Organizatorem konkursu była Fundacja Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy. Finał tych kulinarnych zmagań odbył się 1. lutego 2018 r. w Hotelu Kongresowym w Kielcach.

8 marca Kamil Twardowski wraz z czwórką innych  uczniów z Technikum Zawodowego ZDZ w Kielcach kształcących się w zawodzie technik logistyk wziął udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.  W tegorocznej edycji rywalizowało ponad 350 uczestników z całej Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach - Mateusz Kwiatek (klasa III A LO) oraz Michał Ślusarczyk (klasa II TPS) zostali laureatami II Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Historia II Wojny Światowej Polskie Państwo Podziemne 1939-1945” organizowanego przez Centrum Edukacji Historycznej „Myśliciel”. Uczniowie zdobyli I miejsce w konkursie w kategorii praca fotograficzna. Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów  była Pani Ewa Wójcikowska. Serdecznie gratulujemy!

W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach młodzież kształci się w wielu zawodach. Oprócz ważnych branżowych umiejętności uczniowie zdobywają także nowe doświadczenia, uczestnicząc w wielu różnorodnych konkursach. Szczególnie często wyróżniają się uczniowie klas gastronomicznych. Dawid Mazurczak i Jakub Trojanowski z klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZDZ w Kielcach zajęli I miejsce w konkursie gastronomicznym pod hasłem „Dziwaczna Kaczka” i tym samym zdobyli Puchar Starosty Powiatu Skarżyskiego.