Wieczorek z książką - projekt klasy I b technik informatyk

Książki towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Pobudzają wyobraźnię kolejnych pokoleń czytelników i wciąż mogą być najlepszym przyjacielem każdego, kto poznał sztukę czytania. W ramach realizacji programu czytelniczego uczniowie zorganizowali wieczorek poetycki. W godzinach popołudniowych 19 listopada 2018 roku uczniowie klasy I b technik informatyk wraz z wychowawcą zgromadzili się w szkole. Sala dydaktyczna została całkowicie zaciemniona. Okna zasłonięto ciemną tkaniną, a krzesełka ustawiono w kształt koła. Uczniowie przynieśli świece i swoje ulubione książki. Kiedy wszystko już było gotowe wychowawca zapalił swoją świecę i przekazał płomień sąsiadującym uczniom. Ci z kolei przekazali swoim kolegom siedzącym obok. Płomień świecy został przekazany wszystkim uczniom, integrując klasę i symbolizując wiedzę, z którą kojarzy się książka.

W tym momencie wychowawca zaczął czytać antyczną tragedię „Król Edyp” Sofoklesa. Następnie książka wędrowała z rąk do rąk i kolejni uczestnicy spotkania z zaangażowaniem czytali grecką sztukę. Utwór ten w grudniu ma być omawiany na lekcji języka polskiego.
Podczas wieczorku poetyckiego uczniowie bardzo chętnie wymieniali się spostrzeżeniami. Spotkaniu towarzyszyło bardzo wiele pozytywnych  emocji.